Lokaliteti Arkeologjik "Te jorgovanët"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokalitet Arkeologjik antik dhe mesjetar (te jorgovanët)
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Novosellë, Vushtrri, Kosovë
Ndërtuar Antikë,Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 236/71
Nr. i referencës 3103

Lokalitet Arkeologjik antik dhe mesjetar (te jorgovanët) është një monument i trashëgimisë kulturore në Novosellë, Vushtrri, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 236/71.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]