Lokalitet arkeologjik në Sallabajë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokalitet arkeologjik në Sallabajë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Sallabajë, Podujeve, Kosovë
Ndërtuar Antikë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3509

Lokalitet arkeologjik në Sallabajë është një monument i trashëgimisë kulturore në Sallabajë, Podujeve, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]