Lokaliteti arkeologjik "Tuma-Gur"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti Arkeologjik -'Tuma-Gur'
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Zaskok, Ferizaj, Kosovë
Ndërtuar Romake,Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-431/80
Nr. i referencës 3034

Lokaliteti Arkeologjik -'Tuma-Gur' është një monument i trashëgimisë kulturore në Zaskok, Ferizaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-431/80.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]