Zaskoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zaskok
Ilirias
Fshat
Vendndodhja
Zaskok is located in Kosova
Zaskok
Zaskok
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 52″ Veri

21° 8′ 16″ Lindje

Zaskok është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ilirias.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]