Rahovica (Ferizaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rahovicë
Rrahisht
Fshat
Vendndodhja
Rahovicë is located in Kosova
Rahovicë
Rahovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 23″ Veri

21° 14′ 12″ Lindje

Rahovicë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrahisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]