Babushi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babush
Babushan
Fshat
Vendndodhja
Babush is located in Kosova
Babush
Babush
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 55″ Veri

21° 10′ 31″ Lindje

Babush është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Babushan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]