Muhoci (Ferizaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muhoc
Muhos
Fshat
Vendndodhja
Muhoc is located in Kosova
Muhoc
Muhoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 70000
Koordinatat 42° 23′ 40″ Veri

21° 9′ 1″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 2.2 km2 km2
Dendësia 311/km2 banorë/km2

Muhoc është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]