Zllatari (Ferizaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zllatar
Burim
Fshat
Vendndodhja
Zllatar is located in Kosova
Zllatar
Zllatar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 1″ Veri

21° 17′ 15″ Lindje

Zllatar është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Zgatar dhe Burim.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]