Pleshina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pleshinë
Fshat
Vendndodhja
Pleshinë is located in Kosova
Pleshinë
Pleshinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 40″ Veri

21° 6′ 10″ Lindje

Pleshinë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]