Prelezi i Jerlive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prelez
Fshat
Vendndodhja
Prelez is located in Kosova
Prelez
Prelez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 579 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 47″ Veri

21° 9′ 40″ Lindje

Prelez i Jerlive është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Prelez.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]