Rakaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakaj
Fshat
Vendndodhja
Rakaj is located in Kosova
Rakaj
Rakaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 546 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 3″ Veri

21° 11′ 24″ Lindje

Rakaj është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Rakaj gjendet në jugperendim të komunes së Ferizajit dhe ka rreth 1000 banorë. Në këtë fshat kryesisht popullata mirret me blegtori dhe bujqësi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]