Talinoci i Jerlive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talinoc i Jerlive
Talinos
Fshat
Vendndodhja
Talinoc i Jerlive is located in Kosova
Talinoc i Jerlive
Talinoc i Jerlive
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 23″ Veri

21° 8′ 59″ Lindje

Talinoc i Jerlive është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Talinos.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]