Nekodimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nekodim
Fshat
Vendndodhja
Nekodim is located in Kosova
Nekodim
Nekodim
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 567 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 57″ Veri

21° 10′ 22″ Lindje

Nekodim është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nikadin.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]