Lokaliteti arkeologjik romak (Pozhigë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti Arkeologjiki romak ne Pozhigë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Bellacërk, Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-460/58
Nr. i referencës 3009

Lokaliteti Arkeologjiki romak ne Pozhigë është një monument i trashëgimisë kulturore në Bellacërkë, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-460/58.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]