Lokaliteti arkeologjik Ordine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik Ordine
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Karaçevë e Epërme, Dardanë, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 01-130/81
Nr. i referencës 2887

Lokaliteti arkeologjik Ordine është një monument i trashëgimisë kulturore në Karaçevë e Epërme, Dardanë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 01-130/81.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]