Karaçeva e Epërme

Coordinates: 42°19′N 21°26′E / 42.32°N 21.43°E / 42.32; 21.43
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

42°19′N 21°26′E / 42.32°N 21.43°E / 42.32; 21.43

Karaçevë e Epërme
Kastrat i Epërm
Fshat

Karaçevë e Epërme është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastrat i Epërm.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]