Karaçeva e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°19′V 21°26′L / 42.32°V 21.43°L / 42.32; 21.43

Karaçevë e Epërme
Kastrat i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Karaçevë e Epërme is located in Kosova
Karaçevë e Epërme
Karaçevë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 36″ Veri

21° 43′ 49″ Lindje

Karaçevë e Epërme është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastrat i Epërm.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]