Berivojca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′V 21°21′L / 42.34°V 21.35°L / 42.34; 21.35

Berivojcë
Berrivojsë
Fshat
Vendndodhja
Berivojcë is located in Kosova
Berivojcë
Berivojcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 2″ Veri

21° 35′ 11″ Lindje

Berivojcë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Berrivojsë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]