Kranidelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°22′V 21°25′L / 42.36°V 21.42°L / 42.36; 21.42

Kranidell
Temal
Fshat
Vendndodhja
Kranidell is located in Kosova
Kranidell
Kranidell
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Hashani
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 21″ Veri

21° 42′ 23″ Lindje

Kranidell është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Temal.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]