Lisocka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°23′V 21°23′L / 42.39°V 21.38°L / 42.39; 21.38

Lisockë
Lisnajë
Fshat
Vendndodhja
Lisockë is located in Kosova
Lisockë
Lisockë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 1087 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 46″ Veri

21° 38′ 53″ Lindje

Lisockë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lisor dhe Lisnajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]