Çarrakoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°34′V 21°38′L / 41.56°V 21.63°L / 41.56; 21.63

Çarrakoc
Qarret
Fshat
Vendndodhja
Çarrakoc is located in Kosova
Çarrakoc
Çarrakoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 52″ Veri

21° 38′ 14″ Lindje

Çarrakoc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarret.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]