Strelica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strelicë
Fshat
Vendndodhja
Strelicë is located in Kosova
Strelicë
Strelicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 27″ Veri

21° 35′ 57″ Lindje

Strelicë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]