Moçari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′V 21°21′L / 42.34°V 21.35°L / 42.34; 21.35

Moçar
Fshat
Vendndodhja
Moçar is located in Kosova
Moçar
Moçar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Anamoravë
Lartësia 534 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 26″ Veri

21° 35′ 38″ Lindje

Moçar është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]