Kostadinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°22′V 21°22′L / 42.37°V 21.36°L / 42.37; 21.36

Kostadincë
Kostandincë
Fshat
Vendndodhja
Kostadincë is located in Kosova
Kostadincë
Kostadincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 784 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 49″ Veri

21° 36′ 40″ Lindje

Kostadincë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Konstantin dhe Kostandincë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]