Vriqeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°23′V 21°25′L / 42.38°V 21.41°L / 42.38; 21.41

Vriqec
Vërrin
Fshat
Vendndodhja
Vriqec is located in Kosova
Vriqec
Vriqec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 22″ Veri

21° 41′ 45″ Lindje

Vriqec është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vërrin.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vriqeci shtrihet rreth 12 km në verilindje të Kamenicës.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Uka, Sabit. Dëbimi. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]