Poliçka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Poliçkë
Fushmal
Fshat

Poliçkë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Bunjak dhe Fushmal. Fshati gjendet në malet e Gollakut.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kadri Zeka - dëshmori i kombit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]