Zajçeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zajçec
Qafëmal
Fshat
Vendndodhja
Zajçec is located in Kosova
Zajçec
Zajçec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 30″ Veri

21° 30′ 40″ Lindje

Zajçec është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qafëmal.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati kufizohet me fshatrat Tugjeci, Sfirca, Hajkobilla dhe Vrapcakomunën e Medvegjës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]