Zajçeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zajçec
Qafëmal
Fshat

Zajçec është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qafëmal.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati kufizohet me fshatrat Tugjeci, Sfirca, Hajkobilla dhe Vrapcakomunën e Medvegjës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]