Shahiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shahiq
Shahaj
Fshat
Vendndodhja
Shahiq is located in Kosova
Shahiq
Shahiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 836 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 39″ Veri

21° 37′ 25″ Lindje

Shahiq është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shahaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]