Jump to content

Huboci

Coordinates: 42°21′N 21°21′E / 42.35°N 21.35°E / 42.35; 21.35
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

42°21′N 21°21′E / 42.35°N 21.35°E / 42.35; 21.35

Huboc
Fshat

Huboci është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Vendasit e quajnë fshatin Huboc ndërsa njihet edhe me emrin Bosca .[1]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Sadiku, Sinan. "Shtrirja hapësinore e Gallapit në komunën e Dardanës dhe emërtimi i vendbanimeve". Zemra Shqiptare. Marrë më 3 shkurt 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]