Gogolloci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°21′V 21°19′L / 42.35°V 21.32°L / 42.35; 21.32

Gogolloc
Gugolloc
Fshat
Vendndodhja
Gogolloc is located in Kosova
Gogolloc
Gogolloc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 546 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 21″ Veri

21° 32′ 35″ Lindje

Gogolloc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Vendasit e quajnë fshatin Gugulloc.[1] Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gugullan dhe Gugolloc.

  1. ^ Sadiku, Sinan. "Shtrirja hapësinore e Gallapit në komunën e Dardanës dhe emërtimi i vendbanimeve". Zemra Shqiptare. Marrë më 3 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]