Novosella (Dardanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°19′V 21°25′L / 42.32°V 21.41°L / 42.32; 21.41

Novosellë
Katund i Ri
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Kosova
Novosellë
Novosellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 44″ Veri

21° 41′ 58″ Lindje

Novosellë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Katund i Ri.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]