Bratilloci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°23′V 21°21′L / 42.38°V 21.35°L / 42.38; 21.35

Bratilloc
Fshat
Vendndodhja
Bratilloc is located in Kosova
Bratilloc
Bratilloc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 779 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 2″ Veri

21° 35′ 19″ Lindje

Bratilloc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Vendasit e quajnë fshatin Bretulloc.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Sadiku, Sinan. "Shtrirja hapësinore e Gallapit në komunën e Dardanës dhe emërtimi i vendbanimeve". Zemra Shqiptare. Marrë më 3 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]