Sedllara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sedllarë
Satllarë
Fshat
Vendndodhja
Sedllarë is located in Kosova
Sedllarë
Sedllarë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Hashani
Lartësia 1040 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 13″ Veri

21° 44′ 19″ Lindje

Sedllarë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shalëzë dhe Satllarë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mbiemrat e popullatës janë: Spahiu, Toska, Korbi

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]