Dazhnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°22′V 21°23′L / 41.36°V 21.39°L / 41.36; 21.39

Dazhnicë
Dashaj
Fshat
Vendndodhja
Dazhnicë is located in Kosova
Dazhnicë
Dazhnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 49″ Veri

21° 37′ 13″ Lindje

Dazhnicë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dashaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]