Krileva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°24′V 21°16′L / 42.40°V 21.27°L / 42.40; 21.27

Krilevë
Marash
Fshat
Vendndodhja
Krilevë is located in Kosova
Krilevë
Krilevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 39″ Veri

21° 27′ 44″ Lindje

Krilevë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kryelum dhe Marash.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]