Jump to content

Krileva

Coordinates: 42°24′N 21°16′E / 42.40°N 21.27°E / 42.40; 21.27
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

42°24′N 21°16′E / 42.40°N 21.27°E / 42.40; 21.27

Krilevë
Marash
Fshat

Krilevë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kryelum dhe Marash.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]