Dajkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°20′V 21°23′L / 41.33°V 21.38°L / 41.33; 21.38

Dajkoc
Dajkaj
Fshat
Vendndodhja
Dajkoc is located in Kosova
Dajkoc
Dajkoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 32″ Veri

21° 38′ 25″ Lindje

Dajkoc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dajkaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]