Gmica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°40′V 21°35′L / 42.67°V 21.58°L / 42.67; 21.58

Gmicë
Gmizë
Fshat
Vendndodhja
Gmicë is located in Kosova
Gmicë
Gmicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 777 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 57″ Veri

21° 35′ 18″ Lindje

Gmicë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gmizë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit te vitit 2011,ka vetëm 85 banorë,të gjithë të përkatësisë etnike shqiptare.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]