Velegllava e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Velegllavë e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Velegllavë e Poshtme is located in Kosova
Velegllavë e Poshtme
Velegllavë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 35″ Veri

21° 42′ 37″ Lindje

Velegllavë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]