Shipashnica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shipashnicë e Poshtme
Anamal
Fshat
Vendndodhja
Shipashnicë e Poshtme is located in Kosova
Shipashnicë e Poshtme
Shipashnicë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 564 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 36″ Veri

21° 39′ 18″ Lindje

Shipashnicë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shpat i Poshtëm dhe Anamal.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]