Gragjeniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°25′V 21°17′L / 42.41°V 21.29°L / 42.41; 21.29

Gragjenik
Gardhesh
Fshat
Vendndodhja
Gragjenik is located in Kosova
Gragjenik
Gragjenik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 810 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 45″ Veri

21° 29′ 49″ Lindje

Gragjenik është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gardhesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]