Karaçeva e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′V 21°26′L / 42.33°V 21.43°L / 42.33; 21.43

Karaçevë e Poshtme
Kastrat i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Karaçevë e Poshtme is located in Kosova
Karaçevë e Poshtme
Karaçevë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 41″ Veri

21° 43′ 30″ Lindje

Karaçevë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kastrat i Poshtëm.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]