Kremenata I

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°24′V 21°19′L / 42.40°V 21.31°L / 42.40; 21.31

Kremenatë I
Ujmirë
Fshat
Vendndodhja
Kremenatë I is located in Kosova
Kremenatë I
Kremenatë I
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 779 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 37″ Veri

21° 31′ 17″ Lindje

Kremenatë I është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ujmirë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]