Ruboci (Dardanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ruboc
Lugajë
Fshat
Targat06 RKS

Ruboc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lugas dhe Lugajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]