Grizima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°22′V 21°20′L / 42.36°V 21.34°L / 42.36; 21.34

Grizimë
Fshat
Vendndodhja
Grizimë is located in Kosova
Grizimë
Grizimë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 554 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 19″ Veri

21° 34′ 35″ Lindje

Grizimë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]