Hajkobilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hajkobillë
Gjelbërisht
Fshat
Vendndodhja
Hajkobillë is located in Kosova
Hajkobillë
Hajkobillë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 781 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 47″ Veri

21° 28′ 34″ Lindje

Popullsia 72 banorë (2011)

Hajkobillë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjelbërisht.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati kishte 72 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]


Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]