Besia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Besi
Fshat
Vendndodhja
Besi is located in Kosova
Besi
Besi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 608 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 14″ Veri

21° 8′ 55″ Lindje

Popullsia 694 banorë (2011)

Besi është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 694 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 23 korrik 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]