Ballabani (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballaban
Fshat
Vendndodhja
Ballaban is located in Kosova
Ballaban
Ballaban
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 774 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 32″ Veri

21° 19′ 19″ Lindje

Popullsia 167 banorë (2011)

Ballaban është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 167 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 23 korrik 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]