Sofalia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sofali
Fshat
Vendndodhja
Sofali is located in Kosova
Sofali
Sofali
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 893 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 60″ Veri

21° 12′ 13″ Lindje

Sofali është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]