Busia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Busi
Fshat
Vendndodhja
Busi is located in Kosova
Busi
Busi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 875 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 28″ Veri

21° 18′ 35″ Lindje

Popullsia 814 banorë (2011)

Busi është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 814 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 23 korrik 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]