Shashkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shashkoc
Sas
Fshat
Vendndodhja
Shashkoc is located in Kosova
Shashkoc
Shashkoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 793 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 12″ Veri

21° 13′ 46″ Lindje

Shashkoc është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sas.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]