Slivova (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slivovë
Slivovë-Mukatë
Fshat
Vendndodhja
Slivovë is located in Kosova
Slivovë
Slivovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 22″ Veri

21° 20′ 4″ Lindje

Slivovë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Slivovë-Mukatë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]